Gazeta.pl > Filmy >  blog

OGLĄDAJ LEGALNE!

Kinoplex.gazeta.pl
A A A
"Oglądaj legalne" to akcja społeczna mająca na celu edukację użytkowników Internetu i pomoc w rozpoznawaniu treści legalnie dystrybuowanych w sieci.
Oglądaj legalneOglądanie filmów i treści telewizyjnych w internecie staje się naturalnym zachowaniem dla coraz większej grupy polskich internautów. Możliwości z tym związane rosną w dynamicznym tempie, coraz więcej treści można obejrzeć legalnie, a filmy trafiają do sieci coraz szybciej po premierze kinowej. Obieg internetowy ma też coraz większe znaczenie dla twórców i producentów, których treści dostępne są online zarówno w sposób legalny, jak w nielegalnym obiegu.


Wciąż jednak zauważalna jest niska świadomość widzów online na temat tego, które serwisy oferują legalne treści wideo. Aż 52% internautów uważa, że płaci za legalny dostęp do wideo w sieci, w rzeczywistości korzystając nieświadomie z serwisów działających niezgodnie z prawem. Dlatego też Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska wraz z partnerskimi podmiotami postanowił zorganizować akcję edukacyjną "Oglądaj legalne", której głównym celem będzie promowanie legalnego obiegu treści wideo w sieci i edukacja internautów na temat korzyści związanych z uczestnictwa w nim.
Kinoplex.pl jest jednym z pierwszych serwisów, które otrzymały stempel akcji. O pozostałych partnerach i szczegółach przedsięwzięcia, możecie przeczytać na stronie ogladaj-legalne.pl
Kinoplex.pl - wróć na stronę główną